Sport Bar NA OLYMPII, klubová restaurace AFK OLYMPIA Šeberov
cara
cara
cara
Dnes 01. 10. 2020
má svátek Igor,
zítra Olívie / Oliver


symbolÚVOD
symbolNÁPOJOVÝ LÍSTEK
symbolJÍDELNÍ LÍSTEK
symbolVINOTÉKA
symbolPRONÁJEM HŘIŠTĚ
symbolKONTAKT

OTEVÍRACÍ DOBA
Otevřeno po dobu akcí v areálu A.F.K. OLYMPIA Šeberov a dále po dohodě se správcem areálu.

Vinný lístek - Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech.

Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Společnost byla v lednu roku 2006 certifikována podle normy ISO ČSN EN 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zlepšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO ČSN EN 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí.

Vinné sklepy Lechovice se pyšní největší rozlohou vlastních vinic ve Znojemské vinařské oblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.Rozlévaná vína jakostní

Veltlínské zelené 2 dcl30,- Kč
Pomalu a pozdně zrající odrůda se vyznačuje jemně kořeněnou, ve znojemské oblasti až hořkomandlovou chutí, mírně medovou vůní a typickou nazelenalou barvou.
Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům.

Muller Thurgau
2 dcl30,- Kč
Víno zelenkavě žluté barvy s jemně muškátovým až vanilkovým buketem. Pro nižší obsah kyselin a harmonickou chuť je víno velice oblíbené.
Vhodně doplňuje veškeré ryby, telecí maso, krůtu, zeleninové polévky a bílé měkké sýry.

Frankovka
2 dcl30,- Kč
Barva granátově červená. Víno obsahuje dostatek kyselin, které dodávají vínu skvělou svěží chuť.
Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, kachně nebo ke kořeněným úpravám mas.

Modrý portugal
2 dcl30,- Kč
Náleží do nové řady exkluzivních cizokrajných vín. Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu, a proto je sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.

další .....

AFK Olympia Šeberov
AFK Olympia Šeberov

Hostinec u Rudyho, Boskovice
Hostinec u Rudyho, Boskovice

VS Lechovice

Pivovary LOBKOWICZ

cara
Sport Bar NA OLYMPII - klubová restaurace AFK OLYMPIA Šeberov
K Hrnčířům 174, 14900 Praha 4 - Šeberov